ESKİŞEHİR İNÖNÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Öğrencisinin Öğretmeniyle Geliştirdiği Dezenfektan Dolabı Tanıtıldı

Lise Öğrencisinin Öğretmeniyle Geliştirdiği Dezenfektan Dolabı Tanıtıldı

İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojileri Alanı Öğretmeni Talat Aksu ve 12. Sınıf öğrencisi Gökhan Teke tarafından geliştirilen Dezenfektan Dolap'ın tanıtımı yapıldı.

Vali Erol Ayyıldız'ın makamında gerçekleştirilen tanıtıma İnönü Kaymakamı Rumeysa Sena Kurt, İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İnönü İlçe Millî Eğitim Müdürü Muhammet Büyük, İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erol Karameşe ve Makine Teknolojileri Alanı Öğretmeni Talat Aksu katıldılar.  

Cihaz hakkında Vali Ayyıldız'a bilgiler veren Aksu; ozon ve ultraviyole C segmenti ışığı kullanan cihazın kısa sürede Koronavirüs dâhil tüm virüs, mikrop, bakteri, mantar ve istenmeyen her türlü paraziti yok edebildiğini ve bağımsız test ve analiz şirketinde yapılan beş günlük değerlendirme sonucunda da beş dakika gibi kısa bir sürede bu işlemleri gerçekleştirdiğinin tescillendiğini belirtti.  

İş yerlerinde çok sayıda insanın dokunduğu dosyalar ve elden ele geçen cihazların su bazlı dezenfektanlarla her zaman temizlenmesinin mümkün olmadığını, bununla ilgi sorunu gidermek adına böyle bir çalışmaya başladıklarını belirten Aksu; evrak dezenfektesi için bir dolap, marketler için bantlı sistem dezenfekte tüneli ve giyim mağazaları için 12 askılı dolap olmak üzere üç adet prototip imal edildiğini belirtti.  

Tanıtımın sonunda cihazın yapımında emeği geçenleri tebrik eden Vali Ayyıldız; "Tüm dünyanın ve ülkemizin sağlık açısından zor günler geçirdiği bu dönemde, özellikle de bu alanda fayda sağlayacak bir işe imza atılması mutluluk verici. Her zaman kıymetli öğretmenlerimizin ve değerli öğrencilerimizin yanındayız. Kendilerini tekrar tebrik ediyor ve faydalı çalışmaların her zaman destekçisi olacağımızı belirtmek istiyorum." dedi.

30-12-202030-12-202030-12-2020

Çarşı Mh. Mustafa Kemal Cd. No 98 İnönü/ESKİŞEHİR - (0222) 591 22 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.