ESKİŞEHİR İNÖNÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı.

Milli Eğitim Müdürümüzün Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı.

Değerli öğretmenlerimiz, Kıymetli velilerimiz, Sevgili öğrenciler;

           Büyük bir heyecan ile başladığımız bu eğitim-öğretim yılında, çağdaş ülkeler arasındaki yerimizi alabilmemiz, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden bireyler yetiştirmek için çalışmalarımız önceki eğitim-öğretim yıllarında olduğu gibi tüm hızıyla devam edecek. Bu süreçte öğretmenlerimiz fedakarlığına, velilerimizin sabrına ve duyarlılığına, öğrencilerimizin de çalışkanlıklarına ihtiyacımız olacak.


Değerli öğretmenlerimiz; Çocuklarımıza bilim öğretmenin yanı sıra, milli-manevi değerlerini öğrenme ve içselleştirme yönünde yapacağınız her çalışma; ülkemizin geleceğinin sağlamlaşmasına konulmuş bir yapı taşı olacaktır. Bu kutsal görevin bilinci içerisinde şartlar ne olursa olsun görevinizi lâyıkıyla yerine getireceğinize inancım tamdır.

           Saygıdeğer  Velilerimiz; Çocuklarımızın çalışmalarında ve etkinliklerinde iyi birer gözlemci olalım, sabırlı davranalım. Çocuklarımıza cesaret kırıcı değil, destekleyici yaklaşımlarda bulunalım.

            Ve siz sevgili öğrenciler; Ne kadar büyük hedefleriniz olursa, o kadar büyük başarılar elde edeceğinizi biliniz. Bütün bu hazırlık, bütün bu telaş sizler içindir. Size emanet edilen eşyaları tertipli, düzenli kullanınız, okulunuza dört elle sarılınız, ona sahip çıkınız. Unutmayınız ki; başarının en önemli kuralı düzenli ve disiplinli çalışmaktır.

Bu duygu ve düşünceler ile değerli öğretmen arkadaşlarımın ve aileleriyle birlikte sevgili öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                               Muhammet BÜYÜK

                                                                                                                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

Orta Mh. Karapınar Sk. No 1 İnönü/ESKİŞEHİR - (0222) 591 22 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.