ESKİŞEHİR İNÖNÜ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Beslenme Dostu Okullar Programı” ve “Beyaz Bayrak” Sertifika Töreni

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü "Beslenme Dostu Okullar Programı" ve “Beyaz Bayrak Projesi” kapsamında Eskişehir’de sertifika almaya hak kazanan okullara sertifikalar, plaket ve beyaz bayraklar törenle verildi. İlçemiz okullarından Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Vehbi Koç Ortaokulu´da sertifika alan okullar arasına girerek gururumuz oldu.
“Beslenme Dostu Okullar Programı” ve “Beyaz Bayrak” Sertifika Töreni

Eskişehir Öğretmenevinde gerçekleşen sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, şube müdürleri ve sertifika almaya hak kazanan okulların müdürleri katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu okul projelerinin bir bütün olduğunu belirtti. Özen, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir. Bayrak Projesi ile ilgili olarak da, çocuklarımız fiziki, biyolojik ve sosyal çevreden önemli boyutlarda etkilenen büyük bir grubu oluşturmaktadır. Öğrencilerimiz hayatlarının belirli bir kısmını eğitim süreleri boyunca okullarda geçirdiğinden; okul içi ve çevresinde olumsuz yönde öğrencilerimizi etkileyebilen etmenlerin artması çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Koruyucu sağlık hizmetlerinin kentsel ve kırsal yerleşim yerlerinde oluşan ve oluşabilecek farklılıkları ortadan kaldırarak, il genelinde tüm öğrencilerimize eşit okul hizmeti sunmayı hedeflemektedir” dedi.

Bu yıl verilecek 59 Beyaz Bayrak sertifikası ile il genelinde toplam 92 okulumuz sertifikalı hale gelmiş olacaktır. Bununla birlikte 15 okulumuz da Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanmıştır. Böylece toplam 22 okulumuz Beslenme Dostu Okul Sertifikasına sahip olmuştur.

Bu sertifikalara sahip olma hakkı kazanan Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anaodul Lisesi ile Vehbi Koç Ortaokulu´nun yönetici,öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

22 ekim22 ekim22 ekim

Orta Mh. Karapınar Sk. No 1 İnönü/ESKİŞEHİR - (0222) 591 22 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.